



| Parameter | Value |
|---|---|
| Clamping Voltage | 6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Peak Pulse Current | 20 A |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Channels | 4 |
| Polarity | Unidirectional |
| Number of Unidirectional Channels | 4 |
| Peak Pulse Power | 180 W |
| Capacitance | 3 pF |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Diode Capacitance | 3 pF |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Breakdown Voltage | 4.5 V |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 8964
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.15047 | $1.50470 |
| 50 | $0.12373 | $6.18650 |
| 100 | $0.10174 | $10.17400 |
| 500 | $0.08259 | $41.29500 |
| 1000 | $0.07070 | $70.70000 |
| 3000 | $0.06822 | $204.66000 |
| 5000 | $0.04693 | $234.65000 |
